Üsna sageli võib juhtuda, et nõudepesumasinast kostub imelikke helisid. Tavaliselt ei ole selle taga midagi tõsist ja probleemi saab lihtsalt lahendada.
1. Piiksuv heli
Kui programm lõpeb, kostab helisignaal. Selle piiksu saab keelata või selle helitugevust reguleerida. Lisateavat leiate kasutusjuhendist.
2. Krigin või sumisev heli
Krigina või sumiseva heli pärast ei ole tavaliselt põhjust muretseda. Võite nõudepesumasinast kriginat või suminat kuulda, kui see surub vett kanalisatsioonist alla. Kui heli on väga tugev, kontrollige pumba tiivikut. Selleks peate eemaldama alumise korvi, pihustustoru ja filtriüksuse.
Nõudepesumasina pumba ummistuse eemaldamiseks järgige alltoodud samme.
Kontrollige nõudepesumasina pumpa
Nõudepesumasina filtrisüsteemi puhastamiseks järgige videos toodud juhiseid.
Samm-sammuline juhend: kuidas nõudepesumasina pumba ummistust kõrvaldada?
3. Kolksuv või kõrisev heli
Selle taga võib olla mitu põhjust.
1. Pihustustoru tabab nõusid, kuna nõudepesumasin on valesti täidetud. Selle lahendamiseks asetage nõud nii, et pihustustorud saaksid täielikult pöörelda, ilma et miski neid takistaks.
Vaadake lisateavet selle kohta, kuidas nõusid õigesti nõudepesumasinasse panna.
Järgige neid 8 nõuannet, et täita nõudepesumasin õigesti.
Ülemine rest
1. Turvaline koht tasside, klaaside ja väikeste kausside jaoks.
Jälgige, et esemete vahele jääks piisavalt ruumi. See on oluline, kuna nõude kuhjamine põhjustada purunemist ja rasvaplekke. Kõrged šampanja- ja veiniklaasid peaksid minema alumisele riiuline, kus need saab asetada turvaliselt klaasihoidikusse.
2. Nõudepesumasinas kasutatavad plastnõud võib panna ülemisele restile, et need ei puutuks kokku kõrgete temperatuuridega.
Alumine rest
3. Suuremad esemed, nagu vaagnad, salatikausid ja pannid tuleb panna alumisele restile, kus on rohkem ruumi. Võite sinna panna isegi küpsetusplaate, grillreste või külmkapi riiuleid.
4. Enne seadmesse panemist ei pea nõusid üle loputama, loputusprogramm teeb seda ise. Kõik suured toidutükid peaksite ikkagi ära pühkima, sest need võivad nõudepesumasina filtri ummistada.
5. Serveerimistaldrikud ja lõikelauad lähevad külgedele. Seda seetõttu, et suured esemed võivad pihustustorudele ette jääda ja veevoolu takistada. Puidust lõikelaudu on võimalik nõudepesumasinas pesta, aga soovitame neid siiski käsitsi pesta, et nõudepesumasinasse ei satuks puidutükke.
6. Puhastamiseks kinnitamine. Võite lutipudelid ja muud väikesed plastesemed, nagu kaaned ja tassid, klambriga kinnitada, et pesemine oleks ühtlasem.
Söögiriistad
7. Noad asetage terava servaga allapoole. See aitab vältida vigastusi nõudepesumasina tühjakslaadimisel ning takistab bakterite otsest kokkupuudet nõudepesumasinaga.
8. Asetage söögiriistad läbisegi, kui teie seadmel ei ole söögiriistade sahtlit. Kahvlid ja lusikad tuleks söögiriistade korvi asetada läbisegi, nii ei ole need ühes pundis ega takista vee voolamist. Kui teie nõudepesumasinal on söögiriistade sahtlel, peaksite ruumi säästmiseks asetama sama tüüpi esemed üksteise kõrvale.
Kas olete nõuannete järgi kõik üle kontrollinud ja probleem ei ole lahenenud?
Kui toimisite eespool toodud nõuannete järgi, kuid Boschi nõudepesumasinaga on endiselt probleeme, võiksite lasta selle Boschi teeninduseksperdil üle vaadata.
Lingid, mis võivad teile huvi pakkuda.
- Lisateave nõudepesumasinate tõrkeotsingu kohta:
Ülevaate leht - Nõudepesumasinate kasutusjuhendid:
Kasutusjuhendid